Polecamy

Logowanie

Osoby online

Odwiedza nas 22 gości oraz 0 użytkowników.

„Szkolni ornitolodzy poznają ptaki i im pomagają”

Projekt o takiej nazwie realizowany przez stowarzyszenie został dofinansowany grantem w wysokości 2 tys. zł z Fundacji Nasza Ziemia. Przedsięwzięcie realizowane było w ramach programu „P&G. Żyj, poznawaj, rozwijaj się” w okresie od 1 stycznia do 31 maja 2011 roku. W ramach projektu, w którym uczestniczyli uczniowie V i VI klasy Szkoły Podstawowej w Ostrowitem, zorganizowane zostały zajęcia edukacyjne z ornitologiem, zbudowano karmiki, a w szkolnym ogrodzie zawieszone zostały budki lęgowe. Z otrzymanej dotacji zakupiony został aparat fotograficzny, lornetka. Opłacone zostały również warsztaty ornitologiczne. W zadaniu wzięło udział 30 osób, w tym 12 klubowiczów. W realizację czynnie włączyli się rodzice uczniów i nauczyciele.

1 kwietnia 2011 roku w Szkole Podstawowej w Ostrowitem zorganizowane zostało „Święto Ptaków”. Uczniowie pomysłowo przebrani za ptaki zaprezentowali inscenizację „Ptasiego radia”. W czasie uroczystego zakończenia projektu została zaprezentowana mapa gminy Brzuze, na której uczestnicy przedstawili usytuowanie gniazd bocianich w poszczególnych miejscowościach gminy.

Projekt ten wypełnił rolę edukacyjno-wychowawczą, a także miał za zadanie uwrażliwić dzieci i młodzież na potrzebę niesienia pomocy ptakom.

imageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimage

Komentarzy (0)

pozostało 1000 znaków

Cancel or

Zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Microsoft Internet Explorer 7 lub nowszy.