Polecamy

Logowanie

Osoby online

Odwiedza nas 19 gości oraz 0 użytkowników.

Letnie zajęcia w Stowarzyszeniu Dobrzyniacy

Stowarzyszenie Dobrzyniacy realizuje projekt pt. „Dobrzyńskie lato pachnące i malowane woskiem”. Zadanie mające na celu integrację osób starszych z młodszym pokoleniem poprzez aktywny letni wypoczynek prowadzi pani Anna Górecka z Sierpca. Batik to unikatowa technika zdobienia tkanin barwionych woskiem. W ich trakcie uczestnicy zdobędą wiedzę nie tylko o barwieniu tkanin czy łączeniu kolorów ale także rozwiną własną kreatywność oraz zdobędą możliwość własnoręcznego stworzenia oryginalnego dzieła. Projekt, w którym bierze udział 30 uczestników został dofinansowany grantem Urzędu Marszałkowskiego Województwa Kujawsko-Pomorskiego w Toruniu.

imageimageimageimageimageimageimageimage

Komentarzy (0)

Dobrzyńskie lato pachnące i malowane woskiem

Stowarzyszenie Dobrzyniacy serdecznie zaprasza do udziału w zajęciach pt. „Dobrzyńskie lato pachnące i malowane woskiem”. Zadanie ma na celu integrację osób starszych z młodszym pokoleniem podczas aktywnego letniego wypoczynku. Projekt został dofinansowany grantem Urzędu Marszałkowskiego Województwa Kujawsko-Pomorskiego w Toruniu. Inauguracja odbędzie się 04 lipca 2017 r. a warsztaty poprowadzi pani Anna Górecka z Sierpca. Zapraszamy do udziału wszystkie osoby chcące poznać sztukę malowania woskiem i przyjemnie spędzić wakacje.  Zgłoszenia prosimy dokonywać w Urzędzie Gminy Brzuze w pokoju nr 11, telefon 512180887, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Komentarzy (0)

Konferencja i prezentacja książki Stowarzyszenia Dobrzyniacy

10 maja 2017 r. w świetlicy wiejskiej w Brzuzem odbyła się konferencja pn. „Krajobraz ziemi dobrzyńskiej”. Konferencja została zorganizowana przez Stowarzyszenie Dobrzyniacy w Brzuzem i Stowarzyszenie Gmin Ziemi Dobrzyńskiej w Dobrzyniu nad Wisłą. W przygotowanie włączyły się również Włocławskie Centrum Edukacji Ekologicznej i Muzeum Ziemi Kujawskiej i Dobrzyńskiej we Włocławku. Przybyło wielu zaproszonych gości, m.in. Wojciech Kuliński - zastępca prezesa Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, w Toruniu, wójtowie, burmistrzowie, przedstawiciele samorządów lokalnych, instytucji oraz radni gmin i powiatów, sołtysi i mieszkańców ziemi dobrzyńskiej. Referaty wygłosili dr Maria Palińska, mgr Krystyna Pawłowska, dr Zbigniew Brenda oraz dr inż. Jan Koprowski – prezes Stowarzyszenia Dobrzyniacy. Prelegenci przedstawili zebranym tematykę ochrony krajobrazu, zagadnienia wpływu przestrzeni publicznej na jakość życia, a także sanktuaria i miejsca pielgrzymkowe na ziemi dobrzyńskiej. Jan Koprowski wygłosił referat o tożsamości krajobrazu ziemi dobrzyńskiej i zaprezentował wydaną przez Dobrzyniaków książkę pt. „Krajobraz ziemi dobrzyńskiej”. Publikacja, której jest autorem zawiera naukową analizę procesów kształtujących krajobraz, odniesienie do konieczności ochrony odrębności i specyfiki regionu, mapy, tabele oraz ponad 500 zdjęć.
Konferencję objęli patronatem Marszałek Województwa Kujawsko-Pomorskiego oraz Wojewoda Kujawsko-Pomorski. Publikacja dofinansowana została przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Toruniu oraz Województwo Kujawsko-Pomorskie.

imageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimage

Komentarzy (0)

Krajobraz ziemi dobrzyńskiej

Stowarzyszenie Dobrzyniacy we współpracy ze Stowarzyszeniem Gmin Ziemi Dobrzyńskiej zaprasza na konferencję pn. „Krajobraz ziemi dobrzyńskiej”. Konferencja jest przedsięwzięciem mającym na celu poznawanie i ochronę krajobrazu, który jest jednym z najważniejszych składników środowiska. Zestaw wizualno-estetycznych cech środowiska przyrodniczego i kulturowego decyduje o wyrazistości i niepowtarzalności regionu. Unikalne cechy krajobrazu są również dziedzictwem mieszkańców ziemi dobrzyńskiej, budują tożsamość oraz poczucie dumy z miejscowości i regionu pochodzenia. Tym zagadnieniom będą poświęcone cztery referaty przygotowane przez przedstawicieli instytucji działających w województwie kujawsko-pomorskim.
W programie jest również prezentacja nowej książki Stowarzyszenia Dobrzyniacy pt. „Krajobraz ziemi dobrzyńskiej”, zawierającej naukową analizę procesów kształtujących krajobraz, pokazującej wymagające ochrony: odrębność, specyfikę i piękno regionu.
Termin konferencji: 10 maja 2017 r., godz. 11.00. Serdecznie zapraszamy.

Komentarzy (0)

ABC przedsiębiorczości

W dniach 22.07-24.07.2016 r. w domu kultury w Brzuzem zostały przeprowadzone warsztaty edukacji finansowej „ABC przedsiębiorczości III”. Wszyscy uczestnicy otrzymali zaświadczenia o udziale w organizowanym szkoleniu. Podczas 18 godzin zajęć uczestnicy otrzymali informację dotyczące przepisów prawa obowiązujących przy rozpoczynaniu działalności gospodarczej, tworzenia biznesplanu a w szczególności tworzenia wizji i analizy opłacalności przedsiębiorstwa, prowadzenia działalności gospodarczej. Szkolenie prowadzone było w ramach projektu Fundacji Wspomagania Wsi, realizowanym we współpracy z Narodowym Bankiem Polskim w ramach programu edukacji ekonomicznej. Trenerem była Pani Ilona Borowska, organizatorem Stowarzyszenie Dobrzyniacy we współpracy z Gminą Brzuze.

imageimageimageimageimageimage

Komentarzy (0)

Zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Microsoft Internet Explorer 7 lub nowszy.